Opis terenu i przygotowania do gry

Larp będzie miał miejsce w okolicach miejscowości Łutowiec, w gminie Niegowa na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Teren imprezy został podzielony na dwa główne obszary: Strefę Off-game oraz Teren Gry.

Łutowiec

Łutowiec to niewielka miejscowość leżąca pomiędzy Żarkami, Niegową a Mirowem. Na miejscu znajdziecie sklep spożywczy zaopatrujący w podstawowe artykuły, a większe markety takie jak Dino, Biedronka (Żarki), czy Kaufland (Myszków) oddalone są o kilkanaście minut samochodem. W okolicznych miejscowościach znajdują się również większe i mniejsze punkty gastronomiczne, z których kilka z nich ma nawet opcję dowozu do Łutowca, (jednak takie zamówienia prosimy odbierać poza granicami Terenu Gry). W Łutowcu znajduje się również możliwość zorganizowania sobie noclegów w cywilizowanych warunkach w ramach pensjonatów agroturystycznych (ilość miejsc ograniczona), znajdujących się (w zależności od obranej drogi) 5-10 minut od terenu gry.

Budowanie obiektów - zasady dla graczy

Do dyspozycji graczy zostanie udostępniony teren pod obozowiska, które to będą tworzone według ich własnej inicjatywy - w razie czego organizacja służyć będzie jako mediatorzy, ale chce narzucać innym ścisłych ram wyglądu obozowiska. W ramach rozbudowy obozowiska wymagane będzie przygotowanie miejsc ogniskowych wraz z odpowiednim ich zabezpieczeniem (misy, wykopanie dołka, itp.).

Jeśli pojawi się taka inicjatywa ze strony graczy, to mają oni pozwolenie na budowę fortyfikacji w ramach obozu po wcześniejszych konsultacjach, z zaznaczeniem, że: wszelkie budowle muszą być możliwe do zdemontowania; nie mogą stanowić zagrożenia dla innych graczy (palisada: tak, chwiejna wieża, czy wilcze doły: nie); gracze mają (uzgodniony z logistyką) pomysł co ma się stać z budowlami po zakończeniu larpa.

Możliwe jest zamówienie drewna budowlanego, które zostanie dostarczone w okolice obozu, aczkolwiek ponownie - wymagać to będzie wcześniejszego kontaktu z organizatorami w celu ustalenia szczegółów. Wszelkie inne materiały budowlane oraz narzędzia powinny być zorganizowane przez graczy.

Strefa Off-game

Strefa Off-game (Strefa Off) to strefa przy wjeździe do Łutowca znajdująca się około 5-10 minut spacerem od granic Terenu Gry. Jest to obszar, na którym będą się znajdowały między innymi przenośne prysznice, kontener na śmieci, czy dostęp do prądu (ilość gniazdek ograniczona) i wody pitnej (gorąco polecamy zapoznanie się z przepyszną wodą mineralną płynącą z kranów w tej części jury).

W ramach Strefy Off przewidziany jest również parking.

Teren Gry

Teren Gry rozpoczyna się kawałek za skałkami stanowiącymi granicę budynków w Łutowcu. Jest to obszar w sporej części zalesiony, z licznymi skałami wapiennymi poprzecinany polami i łąkami. Znajdzie się na nim wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, żeby zarówno móc rozstawić tam obozy jak i rozwinąć szyki.

Na tym obszarze gracze będą spędzać większość czasu, począwszy od życia obozowego „w klimacie”, poprzez toczenie bitew i wykonywanie zadań, skończywszy na zaspokajaniu głodu, pragnienia. Z myślą o wygodzie, w okolicach obozów rozstawione będą przenośne toalety, dzięki czemu przy odpowiednim zaopatrzeniu można pozostać „w grze” prawie przez cały czas trwania larpa. Nie licząc obozów rozlokowanych parę minut marszu od siebie, całość Terenu Gry stanowi obszar bitewny, więc postaci uczestników powinny się mieć na baczności zarówno podczas przeczesywania okolicznych zagajników, jak i podczas ewentualnych ekspedycji do lokacji oddalonych paręnaście minut marszu od głównego pola bitwy.

Sanitariaty

Do użytku graczy udostępnione będą Toi Toie (rozstawione możliwie blisko obozów, lecz na uboczu) oraz przenośne kabiny prysznicowe. Te drugie znajdować się będą w ramach strefy off, wespół z paroma Toi Toiami oraz kontenerem na śmieci. Do użytku graczy zostanie również udostępniona woda pitna w formie baniaków z wodą (w tym przewidziana do higieny osobistej), a na strefie off znajduje się również punkt dostępu do wody pitnej oraz prysznice.

Zasoby: drewno, słoma i woda

Na użytek graczy przygotowany zostanie zapas drewna ogniskowego oraz słomy w kostkach. Zasoby te będą dostarczone w pobliże poszczególnych obozowisk i zabezpieczone przed warunkami pogodowymi. W przypadku jeśli ktoś chciałby zostać zaopatrzony w dodatkową porcję drewna, bądź słomy to istnieje taka możliwość, choć wymaga to skontaktowania się z nami odpowiednio długo przed rozpoczęciem larpa oraz podania powodu niniejszego zapotrzebowania.

Jednocześnie przypominamy, że większość terenu jest obszarem leśnym, dlatego wszelkie ogniska powinny być rozpalane w bezpiecznych rejonach wyznaczonych przez organizację, bądź ustalonymi po konsultacji z organizacją. Za ogniska odpowiadają osoby z nich korzystające, do nich należy również obowiązek zgaszenia ognia przed opuszczeniem obozowiska. Organizacja zastrzega sobie prawo do wprowadzenia całkowitego ZAKAZU palenia ognia poza misami ogniskowymi w razie wystąpienia suszy i wysokiego ryzyka wystąpienia pożaru.

W cenie biletów zapewnione zostaną worki na śmieci, papier toaletowy oraz przede wszystkim wodna pitna. Planowana ilość wody powinna wystarczyć zarówno do zaspokajania pragnienia i higieny osobistej, jak również do prac obozowych (gotowanie, zagaszanie ognisk). Możliwe jest również uzupełnienie zapasów wody jeśli pojawi się taka potrzeba.